Příběh naší Řemeslné minipekárny

Příběh naší "Řemeslné minipekárny" se začíná psát v době, kdy jsme se rozhodli koupit dům se zahradou ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

Původně jsme hledali ke koupi dům v okolí našeho původního bydliště na jižní Moravě, kde máme rodinu, přátele, práci....., ale nakonec padlo jiné rozhodnutí a šli jsme do úplného neznáma.

Co zatím stálo? Krása zdejší přírody, poutní místo Mariahilf, vysněný vyšitý domeček z obrázku, zlatohorský dům s rozkvetlou zahradou, který nás učaroval svojí bohatou historií, stavebními prvky a v neposlední řadě příběhy obyvatel žijících zde před námi.

Přestěhovat se a začít bydlet v jiném kraji, daleko od rodné hroudy, sebou také přineslo otázku: "Jak se uživit, abychom si vydělali na chléb a živobytí?" Jak jinak než začít péct vlastní chléb. A protože jsme v našem novém domě objevili v bývalé černé kuchyni starou pec na chleba, byla by škoda toho nevyužít. Než však budeme mít možnost splnit si náš sen a poprvé v peci zatopit dřevem, vymést žhavé uhlíky a nasázet první pecny kváskového chleba, uplyne ještě nějaký čas.

Využili jsme našich společných dlouholetých pracovních zkušeností z oboru gastronomie a ekonomiky, včetně vaření, cateringu, hostinského a jídelního provozu a pustili jsme se v únoru 2020 do realizace našeho společného díla.

Za vznikem naší současné minipekárny stojí nemalé úsilí, za které vděčíme nejen rodičům, ale i našim přátelům, kteří nás podporovali a pomáhali, ať už se jedná o pomoc s administrativou, radou či fyzickou prací, s vyklízením prostor a přípravou provozovny "Řemeslné minipekárny" s výdejním okénkem na prodej pečiva, jejíž provoz jsme zahájili v prosinci 2020.

V současné době máme za sebou první rok pečení, prvních úspěchů, radostí…, ale i mnohých změn našich představ, které jsme dokázali přijmout a využít k nasměrování jiné cesty, než jsme původně plánovali.

A z čeho máme radost?

Přejeme krásné dny a těšíme se na Vás

Manželé Hanákovi